Co zrobić, gdy auto się psuje?

często spotykane awarie przydarzają się każdemu właścicielowi pojazdu i mogą dotyczyć różnych obszarów działania auta. Jeśli spotka nas jedna z nich, nie powinniśmy od razu rwać sobie włosów z głowy i wymyślać czarnych scenariuszy

Co zrobić, gdy auto się psuje?

Najczęstsze usterki w autach

W samochodach często pojawiają się różnego typu usterki. Jedne z nich zdarzają się bardzo rzadko, a inne dotyczą niemal każdego z nas. Takie podstawowe, często spotykane awarie przydarzają się każdemu właścicielowi pojazdu i mogą dotyczyć różnych obszarów działania auta. Jeśli spotka nas jedna z nich, nie powinniśmy od razu rwać sobie włosów z głowy i wymyślać czarnych scenariuszy, ale podejść do sprawy rzeczowo i odpowiedzialnie. Jeśli w porę zgłosimy się do warsztatu samochodowego lub dokupimy odpowiednie części, unikniemy poważniejszych napraw i szybko będziemy mogli cieszyć się sprawnym pojazdem. Bardzo ważne jest, by naprawę przeprowadził fachowiec, który posiada odpowiednie umiejętności i wiedzę.


Jak przeprowadzić szybką i opłacalną naprawę samochodu?

Samochody często się psują i zwykle w takich sytuacjach chcemy jak najszybciej je naprawić. Najlepiej oczywiście będzie dla nas, jeśli taka naprawa będzie nie tylko skuteczna i porządna, ale jednocześnie niedroga, dzięki czemu zaoszczędzimy sobie dużych wydatków. Nie zawsze oczywiście udaje nam się osiągnąć takie rzeczy, jednak zawsze istnieje opcja, żeby zrobić to w odpowiedni sposób. Najlepiej będzie oczywiście znaleźć sprawdzony zakład mechaniczny, w którym nasz samochód będzie naprawiony solidnie i bezproblemowo. Na rynku jest obecnie bardzo wiele takich miejsc, więc z pewnością uda nam się znaleźć takie, które zaoferuje nam konkurencyjne warunki. Nie powinno nas to kosztować wiele wysiłku.


Podstawowe fakty o układzie chłodzenia

Układ chłodzenia silnika spalinowego ? układ, którego zadaniem jest zapobieżenie wzrostu temperatury silnika ponad maksymalną (do 150 °C) oraz utrzymanie jej w optymalnym zakresie 90 °C do 100 °C. Prawidłowe funkcjonowanie układu chłodzenia jest niezbędne dla osiągnięcia przez silnik odpowiednich warunków pracy. W razie braku chłodzenia następuje szybki wzrost temperatury zasadniczych elementów silnika, co skutkuje pogorszeniem smarowania (utrata własności smarnych oleju i jego spalanie), występowaniem przedwczesnych zapłonów (samozapłonów) mieszanki, wreszcie nadmiernym rozszerzeniem termicznym tłoka w cylindrze, co zwykle kończy się jego zatarciem. Zbyt niska temperatura pracy również nie jest wskazana - m. in. pogarszają się wówczas warunki odparowania paliwa, co zakłóca proces spalania i może powodować podwyższoną emisję szkodliwych substancji. Praca w niskiej temperaturze może także prowadzić do tzw. spłukiwania oleju z gładzi cylindrowych, co jest bardzo szkodliwe dla warunków smarowania.

Układy chłodzenia silników spalinowych generalnie można podzielić na dwa zasadnicze typy ? bezpośrednie i pośrednie. Układ chłodzenia nazywamy bezpośrednim, gdy do chłodzenia wykorzystywane jest powietrze bezpośrednio owiewające cylindry i głowicę silnika. Układ nazywamy pośrednim gdy ciepło odbierane jest za pomocą przepływającej przez kanały wewnątrz korpusu silnika cieczy chłodzącej. Wyjątkowo chłodzenie w układzie pośrednim zachodzić może przez odparowanie wody, którą trzeba wówczas bardzo często uzupełniać (tzw. układy otwarte, obecnie praktycznie nie stosowane).


Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_ch%C5%82odzenia_silnika_spalinowego



© 2019 http://einstein.suwalki.pl/