marokańskie kosmetyki i olejki. Fakty i ciekawostki

ch komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu oleje

marokańskie kosmetyki i olejki. Fakty i ciekawostki Olej arganowy do picia

Takie komórki są charakterystyczne dla roślin

Olejek eteryczny (łac. oleum aetherium, oleum aethereum) ? ciekła, lotna substancja zapachowa, znajdująca się najczęściej w specjalnych komórkach tkanki wydzielniczej roślin. Takie komórki są charakterystyczne dla roślin olejkodajnych, na przykład gatunków z rodziny sosnowatych, jasnotowatych, mirtowatych, rutowatych i baldaszkowatych. Pod względem składu olejek jest mieszaniną rozmaitych związków chemicznych, jak ketony, aldehydy, alkohole, estry, laktony, terpeny, oraz innych związków organicznych, w tym zawierających azot i siarkę związków o nieprzyjemnym zapachu (aminy, tiole).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejki


Zdrowe dla skóry olejki

Wyciąg z olejków roślinnych, na przykład z rośliny Arganowca, są bardzo zdrowe dla naszej skóry i powinniśmy je stosować zamiast komercyjnych kosmetyków, które zawierają parabeny, sztuczne dodatki lub barwniki, które mogą wpływać drażniąco na naszą skórę.

Olejki organowe czy olejek z Czarnuszki są polecanymi kosmetykami przez różne sławne osoby, w tym przez gwiazdy Hollywood. Naturalne olejki stają się coraz bardziej popularne w Europie, a wywodzą się z orientalnych krajów, w tym z Maroko. To właśnie z tych krajów ściąga się te olejki, które są tam produkowane od pokoleń, co jest gwarancją najwyższej jakości.


Kosmetyki ? grupa produktów służących do pielęgnacji, oczyszczania, ochrony i upiększania ciała. Wg. ustawy z dnia 30 marca 2001 r. o kosmetykach, kosmetykiem jest każda substancja przeznaczona do zewnętrznego kontaktu z ciałem człowieka: skórą, włosami, wargami, paznokciami, zewnętrznymi narządami płciowymi, zębami i błonami śluzowymi jamy ustnej, którego wyłącznym lub głównym celem jest utrzymywanie ich w czystości, pielęgnowanie, ochrona, perfumowanie lub upiększanie.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetyki



© 2019 http://einstein.suwalki.pl/