O rozrywce - czy to dobry biznes?

ludów Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest "po kole". Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich obok rumby, cza-czy, paso doble i jive'a. Typowe tempo samby to ok. 54

O rozrywce - czy to dobry biznes? zespół muzyczny katowice
Rozrywkowo - potrzebujesz zespołu muzycznego? Sprawdź

Samba - kilka faktów (z Wikipedii)

Samba to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca..."w kółko" afrykańskich ludów Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest "po kole". Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich obok rumby, cza-czy, paso doble i jive'a.

Typowe tempo samby to ok. 54-56 taktów/min. W Sambie nałożone są na siebie dwa rytmy: rytm synkopowany (ósemka z kropką, szesnastka i ćwierćnuta), rozliczany jako na "raz-e-dwa" oraz rytm składający się z czterech ósemek, rozliczny jako "raz-i-dwa-i".

Podobnie jak w innych tańcach latynoamerykańskich, figury podstawowe można tańczyć w trzymaniu zamkniętym (prawa dłoń partnerki trzymana przez lewą dłoń partnera mniej więcej na wysokości ich wzroku, lewa ręka partnerki leży luźno na prawym barku partnera, prawa dłoń partnera na lewej łopatce partnerki) lub w trzymaniu otwartym (prawa dłoń partnerki trzymana przez lewą dłoń partnera na wysokości bioder, prawa ręka partnerki oraz prawa dłoń partnera odprowadzone naturalnie do boku na wysokości barku).

Jednak poza rzadko tańczonymi figurami podstawowymi, samba ma charakter progresywny ? tańcząca para szybko przemieszcza się po całym parkiecie. Samba zwana jest tańcem kochanków. Jest tam bardzo dużo ruchów intymnych, wyrażających uczucia. Ruch samby przypomina falowanie partnerów. W wielu figurach partnerzy kolejno obiegają się dookoła, jakby starając się przechytrzyć nawzajem i wyprzedzić w drodze do mety. Tańczenie samby może też przypominać bieganie po rozżarzonych węglach, na których trzeba jak najkrócej stawać, by się nie poparzyć. Natomiast w niektórych figurach, np. w Bota Fogos, stopy wykonują ruch, niczym grabie, lub nogi ptaka, zgrabiając znalezione skarby.

By zwiększyć dynamikę i progresję tańca, ciało jest utrzymywane nad przednią częścią stóp. Charakterystyczny falujący ruch w sambie w znacznej mierze wypływa z pracy przepony polegającej na wypychaniu do przodu bioder i potem ich powrocie do tyłu.

Na turniejach tańca samba tańczona jest jako pierwsza, natomiast na turniejach par zawodowych jest ona drugim tańcem.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Samba_(taniec_towarzyski)


Definicja rewii tanecznej

Rewia (z fr. la revue) ? widowisko teatralne czerpiące z różnych estetyk i gatunków, m.in. spektaklu, kabaretu, opery, operetki, baletu. Wykorzystuje elementy gry aktorskiej, tańca i śpiewu. Często charakteryzuje się przepychem dekoracji i kostiumów artystów w niej występujących.

Gatunek rewiowy wykształcił się w XIX wieku w Stanach Zjednoczonych. Światowymi centrami sztuki rewiowej stały się Paryż i Las Vegas.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewia_%28przedstawienie%29


Co na wieczór (kawalerski)?

Wieczory kawalerskie to specyficzny typ imprez. Wedle stereotypów powielanych przez amerykańskie filmy, nie może się taka impreza obyć bez striptizerki, czy tez kilku. Kac Vegas to naprawdę jedna z lepszych komedii, jednak kto może sobie pozwolić na taką wypasioną imprezę, która ma symbolicznie kończyć wiek szczenięctwa? Mało kto. Jednak w Polsce jest sporo firm, które organizują całkiem ciekawe zabawy - można na przykład wynająć imprezowego busa, albo zatrudnić profesjonalne tancerki. Wszystko jest dla ludzi, jeśli marzy ci się szalony wieczór, to poszukaj co mogą zaoferować specjaliści od zabawy :).


Nie lubisz biegać? Trenuj taniec!

Taniec jest świetnym sposobem na spalenie zbędnych kalorii i uwolnienie pozytywnej energii. Nie każdy musi biegać, lub chodzić na fitness, za to wiele kobiet bardzo chętnie w ramach aktywności fizycznej, wolałaby uprawiać taniec towarzyski. Jeśli chcesz schudnąć, ale na myśl o bieganiu dostajesz zadyszki, to zdecydowanie warto zastanowić się nad czymś innym. Taniec nie tylko pomaga w spalaniu kalorii, ale tez ładnie kształtuje mięśnie - brzucha, pośladków, czy ud. Do tego jest to bardzo przyjemna forma spędzania wolnego czasu :).© 2019 http://einstein.suwalki.pl/