Przemienniki częstotliwości

ami częstotliwości, służą generalnie do zmiany prądu stałego na przemienny - proste, prawda? Ale co z tego? Jakie ma to zastosowanie w praktyce? Otóż wiele urządzeń potrzebuje prądu zmiennego do działania, ze względu na swoją c

Przemienniki częstotliwości Jeżeli szukasz przemiennika częstotliwości dla siebie lub Twojej firmy, koniecznie odwiedź tą stronę:

Przemiennik częstotliwości - co to?

Falowniki, inaczej zwane też inwerterami i przemiennikami częstotliwości, służą generalnie do zmiany prądu stałego na przemienny - proste, prawda? Ale co z tego? Jakie ma to zastosowanie w praktyce?

Otóż wiele urządzeń potrzebuje prądu zmiennego do działania, ze względu na swoją charakterystykę. Chodzi głównie o silniki, które dzięki temu że prąd ma częstotliwość a one uzwojenie, obracają się - tak w skrócie. Ponadto, regulując napięcie na falowniku można sterować szybkością rotacji takich silników, co jest bardzo przydatne.

Innym zastosowaniem falowników, jest konwertowanie prądu stałego z np. ogniw fotowoltaicznych na prąd zmienny. Dzięki czemu mogą one zasilać sieć elektryczną bez problemu. Istnieje jeszcze parę, rzadkich zastosowań falowników, ale powyższy akapit jest dobrym podsumowaniem ich użyteczności.


Jak ładować urządzenia w aucie?

Są dwa sposoby na to, by urządzenia typu laptopy czy telefony podłączyć do prądu dostępnego w samochodzie. Pierwszy z nich to ładowarki na 12V, drugi - przetwornica, która będzie działała z każdym urządzeniem ze "zwykłą" wtyczką.

Sa oczywiście ograniczenia - nie polecam podłączania suszarki do włosów, czy czajnika elektrycznego. Jednak jeśli potrzebujesz naładować kilka różnego typu urządzeń, bo jesteś w podróży, to przetwornica może lepiej się sprawdzić.

Telefon komórkowy, tablet, laptop, aparat fotograficzny, itd - wszystko ma "swoje" typy ładowarek kupowanie. Zamiast kupować ich odpowiedniki samochodowe, lepiej będzie kupić jedno urządzenie - prostą przetwornicę, która kosztuje w granicach 60-100zł.


Elektryczność - podstawa cywilizacji

Elektryczność jest z nami od tak dawna, że nie wyobrażamy sobie życia bez niej. Bez lodówki, bez światła, bez akumulatora w samochodzie, bez nowoczesnych urządzeń takich jak komputery, czy smartfony. Trudno uwierzyć, że historia elektryczności nie jest wcale tak długa, za to pełna fascynujących wydarzeń i postaci.

Żeby przekonać się jak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z prądu, wystarczy pojechać pod namiot z dala od miasta. Brak światła, brak możliwości schłodzenia żywności i odpowiedniego sposobu jej przechowywania, brak możliwości naładowania rozładowanego telefonu, itd...

Inna sprawa, że bardzo daleko trzeba odjechać od siedzib ludzkich, żeby być wolnym od łuny miasta. Obecnie w Europie jest niewiele takich miejsc, gdzie możemy zobaczyć niebo rozświetlone gwiazdami, które nie są przytłoczone sztucznym oświetleniem.

Warto się zastanowić nad tym, jak wiele zmieniło wynalezienie prądu.



© 2019 http://einstein.suwalki.pl/