Opieka nad meblami skórzanymi

onserwować i czyścić skórzane płaszcze, meble itd.?Czysta i zadbana odzież skórzana wygląda obłędnie, a co ważniejsze jest wygodna i napawa swojego właściciela dumą. Jednak o skórę trzeba dbać i to nie tylko tą naszą, ale tą na me

Opieka nad meblami skórzanymi Skórzana odzież powoduje wiele problemów z konserwacją i czyszczeniem. Całe szczęście można skorzystać z usług profesjonalistów: , lub zakupić odpowiednie preparaty do skór.

Jak konserwować i czyścić skórzane płaszcze, meble itd.?

Czysta i zadbana odzież skórzana wygląda obłędnie, a co ważniejsze jest wygodna i napawa swojego właściciela dumą. Jednak o skórę trzeba dbać i to nie tylko tą naszą, ale tą na meblach, czy ciuchach właśnie. Złe zabiegi przeprowadzone na skórzanej odzieży czy tapicerce mogą się fatalnie odbić na wytrzymałości i wyglądzie danego skórzanego przedmiotu. Dlatego zaleca się jak najczęściej skórę czyścić i nawilżać, gdy jest przesuszona. Pozwala to zaoszczędzić masę pieniędzy na renowację.

Ciepła woda i szare mydło to podstawowe środki do czyszczenia skóry, która nie jest zniszczona,a tylko brudna. Po takim zabiegu jeszcze warto ją dobrze wytrzeć i nawilżyć, jeżeli jest to płaszcz zimowy. Zapobiegnie to przemakaniu i przesuszaniu się naszej skórzanej odzieży. W przypadku zarysowań i uszkodzeń należy już zwrócić się do specjalisty, który będzie wiedział co ma zrobić, aby naprawiana rzecz służyła nam jeszcze długie lata.


Skórzane siedzenia w aucie

Skórzane fotele w naszym samochodzie znaczą bardzo dużo. Ich wartość jest oczywiście w cenie pod warunkiem, że o nie dbamy. Doświadczeni kierowcy wiedza, że gdy skórzane fotele zaczynają tracić swój naturalny blask potrzebna jest odpowiednia renowacja. Jeśli mówimy tu o w pełni profesjonalnym działaniu to na pewno, potrzebujemy na to wszystko przynajmniej trzech dni. Tego typu proces nie zakończymy w ciągu jednego dnia no chyba, że chcemy wykonać tylko część renowacji.

Najtrudniej poddaje się renowacji skórzane fotele wykonane w całości z marszczonej skóry. W ich przypadku nie wystarcza je tylko wyjąć, ale trzeba je potem dobrze wypucować, gdyż mają one tendencje do szybszego brudzenia się. Wyczyszczone i naprawione skórzane fotele na pewno wyglądają zdecydowanie lepiej niż wcześniej. Warto o to wszystko zadbać, ponieważ skórzane fotele mogą nam posłużyć jeszcze długi czas wszystko pod warunkiem, że weźmiemy się za ich pielęgnację. Odpowiednia renowacja nie musi być kosztowna dlatego nie musimy martwić się o zasobność naszego portfela. W tym przypadku to my na tym najwięcej zyskujemy.


Proces garbowania skór

Skórę ściągniętą ze zwierzęcia rozwieszano do wyschnięcia (tylko gdy nie można było od razu przystąpić do garbowania), następnie moczono ok. 2 doby w wodzie, po czym usuwano z wewnętrznej strony skóry resztki tkanek podskórnych (tzw. mizdrowanie). Skóry płukano i rozwieszano do obcieknięcia.

Przed przystąpieniem do właściwego garbowania, ściągniętą ze zwierzęcia skórę należy poddać zabiegom wstępnym (tzw. warsztatowi mokremu), mającym na celu usunięcie włosów i rozluźnieniu tkanki skórnej. W tym celu na skórę umieszczoną w dołach wyłożonych połówkami belek i wylepionych gliną, działano substancjami o charakterze zasadowym. Najczęściej stosowano popiół drzewny lub wapno gaszone (np. w Nowym Targu odkryto dół z 2. połowy XII wieku ze skórami przemieszanymi z iłem, popiołem i wapnem).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Garbowanie



© 2019 http://einstein.suwalki.pl/